ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μεγάλο διπλό για Ενιππέα,εύκολα ο Αστέρας στην Λουτροπηγή!

Μεγάλο διπλό πέτυχε ο Ενιππέας στον Κέδρο με αντίπαλο την Νίκη με σκορ 1-2.Το συγκρότημα του Κώστα Τζιφούλη πήγε στην ανάπαυλα προηγούμενη 0-2,χάρη στα γκολ που πέτυχαν οι Ζούρτος και Ακρίβος.Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι είναι να μειώσουν σε 1-2 τα τελευταία λεπτά.Έτσι η ομάδα της Ιτέας ανεβαίνει βαθμολογικά και βλέπει play-off.

Ο Αστέρας ταξίδεψε στην μακρινή Λουτροπηγή και γύρισε με το ευρύ 1-4.Η ομάδα του Βλοχού δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο μισό,όπου οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με 0-0.Στο δεύτερο μέρος οι κιτρινόμαυροι πέτυχαν 4 τέρματα χάρη στους Γαλάνη,Πιπιρίγκα,Αναγνωστόπουλο και Σαβάλα.Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-4 τα τελευταία λεπτά.Έτσι ο Αστέρας ανέβηκε στην 3η θέση με 18βαθμούς.

Ο Ηρακλής Παλαμά εξέτισε το ρεπό του και δεν αγωνίστηκε.