Α1 Τοπικό

Φορτσάτος συνεχίζει ο ΑΟ Φύλλου 4-2 εντός έδρας με τον Άρη Φίλιας

Ακόμη μια νίκη για τον ΑΟ Φύλλου που δείχνει να έχει βρει ρυθμό και να φορτσάρει. Αυτή τη φορά σειρά είχε ο Άρης Φίλιας να γευτεί την ήττα από την ομάδα του Βασίλη Κουκλη με τελικό σκορ 4-2.

Από τα αποδυτήρια πέτυχε το πρώτο τέρμα για την ομάδα του ο Χαβαλές με πλασέ μετά από ασίστ του Γάτσιου ανοίγοντας το σκορ σε 1-0 στο 3′. Το 3-0 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου κατάφερε ο Γατσιος στο επόμενο δεκάλεπτο του αγώνα, σκοράροντας δυο φορές, στο 30′ με σουτ έξω από την περιοχή και στο 42′ με κοντινό πλασέ.

Στην επανάληψη του αγώνα ο Σωτηρίου έβαλε το τελευταίο γκολ για την ομάδα του Φύλλου στο 60′ με σουτ μέσα από την περιοχή κάνοντας το 4-0. Στο 72′ οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την ευκαιρία και μείωσαν σε 4-1 και στο 80′ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ σε 4-2.

Στην επόμενη αγωνιστική ο ΑΟ Φύλλου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ΑΕ Καρποχωρίου ελπίζοντας να παραμείνει στις νίκες και στην  δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α1 ΕΠΣΚ.

Α.Ο. Φύλλου(Κουκλης): Γιώτας, Λωρίδας, Μακρής, Μιχαήλ, Τάκας, Αδαμόπουλος, Νταβατζίκος, Χαβαλές(Σωτηρίου), Χαβαλές(Κουτσιούμπας), Καλλιώρας(Κουτσομπάνης), Γάτσιος(Σίσκος)