Α’ Τοπικό ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πήρε την νίκη ο Ατρόμητος !

Μεγάλος νικητής στην σημερινή εξ´αναβολή αναμέτρηση αναδείχθηκε ο Ατρόμητος,ο οποίος επιβλήθηκε του Α.Ο Αγναντερού με 2-0.Ο Ατρόμητος με εξαιρετική εμφάνιση, πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης.

Αναλυτικά το  ρεπορτάζ :

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο Ατρόμητος έδειξε την ενεργητικότητά του και μόλις στο 2´ ο Διδάγγελος έκανε την σέντρα ,ο Σαΐνης πήρε την κεφάλια και έστειλε την μπάλα ελάχιστα αουτ.Στο 7´ η ομάδα του Αγναντερού απείλησε με ένα τετ-α-τετ το οποίο δεν εξελίχθηκε σε τελική προσπάθεια,καθώς ο επιθετικός των βυσσινί δεν πρόλαβε την μπάλα.Στην συνέχεια ο Ατρόμητος κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή στο 11´,με τον Μίχο να αναλαμβάνει την εκτέλεση .Ο Οικονόμου κέρδισε τους αμυντικούς στον αέρα και έκανε το 1-0 για τον Ατρόμητο.Η φιλοξενούμενοι στο 20´ είχαν ένα απειλητικό σουτ,το οποίο πέρασε λίγο αουτ.Στο 22´ ο Φακίτσας βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση να κάνει ο 2-0,αλλά η μπάλα κόλλησε στην λάσπη.Ο Ατρόμητος συνέχισε να ψάχνει δεύτερο γκολ και στο 32’ ο Μανασής μπήκε ωραία μεσα στην περιοχή,σούταρε από πλαγιά θέση αλλά η μπάλα κατέληξε κόρνερ.Στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους ο Ατρόμητος είχε καλή ευκαιρία,με τον Μίχο να εκτελεί φάουλ και την μπάλα να περνάει λίγο αουτ.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος μόλις στο 47´ είχε καλή ευκαιρία με τον Οικονόμου να παίρνει την κεφάλια αλλά να μπλοκάρεται από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.Στο 57´οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν με ένα χαμένο τετ-α-τετ.Η ομάδα του Αγναντερού πήρε τον έλεγχο και προσπάθησε να ψάξει το γκολ της ισοφάρισης.Στο 71´είχε μάλιστα κλασική ευκαιρία με ένα σουτ,το οποίο πέρασε λίγο αουτ.Στο 83’,έπειτα από έναν εξαιρετικό συνδυασμό,η μπάλα έφτασε στον Μίχο,ο οποίος μοίρασε για τον Σαΐνη,που με ένα εξαιρετικό αριστερό σουτ έκανε το 2-0 και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Νταρακλίτσας:Τσιγγενές,Διδάγγελος,Οικονόμου,Λιάπης,Παπαδάκης,Τσακίρης,Παληγιάννης,Μίχος,Φακίτσας(75´Πολύζος),Μανασής(55’Καραγιώργος),Σαΐνης.