Α1 Τοπικό ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κατάφερε τουλάχιστον την ισοπαλία ο Αίαντας. 1-1 με το Καρποχώρι

Αν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα, αν και απο το 20′ ο Αίαντας βρέθηκε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Τσινόπουλου με δεύτερη κίτρινη, η ομάδα της Μαραθέας δεν το έβαλε κάτω.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κοκώτης έφερε το παιχνίδι στα ίσα όταν μετά από κόρνερ πέτυχε το 1-1 με κεφαλιά στο 75′. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Δημήτρη Μανασή είχε τρεις κλασικές ευκαιρίες με τους Κρικέλη, Ντούτσια και Σακελλάρη χωρίς όμως να έχουν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Στην επόμενη αγωνιστική Ο Αίας υποδέχεται στην Μαραθέα τον Ήφαιστο, αναζητώντας την επιστροφή στις νίκες!