ΜΠΑΣΚΕΤ

Άλλη μια νίκη για τις κορασίδες των Τιτάνων!

Την Τρίτη στη σειρά νίκη με 47-40 απέναντι στην Ολύμπια Λάρισας, πέτυχαν οι κορασίδες των Τιτάνων και φιγουράρουν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον Σπάρτακο Λάρισας.

Η ομάδα των κορασίδων ξεκίνησε μουδιασμένα τον αγώνα και βρέθηκε πίσω στο σκορ στα πέντε πρώτα λεπτά αλλά συνήλθε γρήγορα και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με διαφορά δώδεκα πόντων. Σε όλο τον υπόλοιπο αγώνα, η ομάδα μας είχε μία διαφορά ασφαλείας την οποία ποτέ δεν έχασε. Έχοντας σε μεγάλη μέρα Μπακράτση και Τσαρή που πέτυχαν από 21 πόντους και βράχο στην άμυνα την Καλατζοπούλου που κατέβαζε το ένα ριμπάουντ μετά το άλλο, πρόσθεσε άλλους δύο πόντους στο τσεπάκι της απέναντι σε μία ομάδα με μεγάλη ιστορία στο γυναικείο μπάσκετ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:19-7, 27-18, 41-28, 47-40

Γ.Σ. Τιτάνες (Χαντζιάρας); Τζέλλα, Λιάπη, Τσαρή 21(3), Πατσιαλή 3(1), Μασούρα, Αρχοντούλη, Δασκαλοπούλου, Καρακώστα, Ντίνα, Μακράτση 21(1),Βαλλιανάτου, Καλαντζοπούλου 2.

Ολύμπια Λάρισας (Λιάσκου): Φασούλα, Τσελεπίδου, Μπαζούκη Α., Γκαγκάνα 5, Ζαχαρία 12, Τσιούρβα 8, Μπαζούκη Φ. 4, Κλεισιάρη 7, Κατρή, Τέλιου 4.