Α1 Τοπικό

A1 ΕΠΣΚ: Μεγάλες νίκες για ΑΟΦ και Αία Μαραθέας!

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΑΟΦ απέναντι στην Α.Ε Μουζακίου με 3-1 και σε συνδυασμό με την ισοπαλία στο Δασοχώρι και την ήττα της Α.Ε Καρποχωρίου στο Ξυνονέρι ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας.Στην Μαραθέα,ο Αίας επιβλήθηκε του Άρη Φίλιας με 2-0 και έκανε το 3χ3 ανεβαίνοντας στην 5η θέση.

A.Ο Φύλλου- Α.Ε Μουζακίου

Παρά τις πολλές απουσίες ο ΑΟΦ πέτυχε το 4×4 και ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας.Το σκόρ άνοιξε στο 15′ ο Δημήτρης Χαβαλές.Στην συνέχεια ο Σωτηρίου πέτυχε το 2-0 στο 30′.Λίγο πριν την ανάπαυλα,ο Κατσαρός μείωσε για την ΑΕΜ σε 2-1,το οποίο ήταν και σκόρ ημιχρόνου.Στην επανάληψη,ανέλαβε ξανά δράση ο Σωτηρίου,που με το δεύτερο προσωπικό του γκολ,σημείωσε το τελικό 3-1.Παρά τις πολλές απουσίες ,το συγκρότημο του Βασίλη Κούκλη πέτυχε μεγάλη νίκη και ανέβηκε στην 2η θέση.

Αίας Μαραθέας – Άρης Φίλιας

Ο Αίας,αν και δυσκολεύτηκε, πέτυχε μια σημαντική νίκη απέναντι στον Άρη Φίλιας και ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογικής κατάταξης.Η ομάδα του Δημήτρη Μανασή,μετά το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου,άνοιξε το σκορ στο 60′ με ωραία κεφαλιά του Σωκράτη Γκαρνάρα,έπειτα από όμορφη προσπάθεια του Κρικέλη.Το τελικό 2-0 πέτυχε με εύστοχο πλασέ ο Βάσκος στο 75′,με δημιουργό και πάλι τον Θωμά Κρικέλη.