Α’ Τοπικό

Α’ ΕΠΣΚ: Το πάλεψε ο Πάμισσος,βαριά ήττα για την Παλαμαική!

Η 9η αγωνιστική αγωνιστική έφερε ήττες για Πάμισσο και Παλαμαική.Η ομάδα των Καλογριανών το πάλεψε στις Καμινάδες,αλλά γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον ΑΟΚ.Στο γήπεδο του Βιολογικού,η Παλαμαική υπέστη βαριά ήττα από τον Σώκρατες με 5-0.Τέλος,δεν πραγματοποίηθηκε η αναμέτρηση στον Παλαμά,καθώς ο αγωνιστικός χώρος κρίθηκε ακατάλληλος.

Σώκρατες-Παλαμαική

Βαριά ήττα γνώρισε το συγκρότημα του Φώτη Ράικου από τον Σώκρατες με 5-0.Μόλις στο 10’ οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 με τον Ζαραμπούκα.Το 2-0 πέτυχε ο Κουμορίας,το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι του Γιάννη Ποντίκα,ανέβασαν στροφές και μόλις στο 55’ έκαναν το 3-0 με αυτογκόλ του Παναγιώτη Σαΐνη.Στην συνέχεια ο Αργυρόπουλος με 2 προσωπικά τέρματα στο 70’ και 75’ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

ΑΟΚ-Πάμισσος Καλογριανών

Η ομάδα των Καλογριανών έκανε μια καλή εμφάνιση αλλά τελικά δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από τις Καμινάδες.Οι ποδοσφαιριστές του Νώντα Καμινιώτη στάθηκαν πολύ καλά αμυντικά δυσκολεύοντας τον ΑΟΚ.Στο 35’ ο Παρθένης άνοιξε το σκορ,κάνοντας το 1-0, και έστειλε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια.Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι, και έτσι είχαμε το τελικό 1-0.